top of page

24 luty 2024

Dzień Myśli Braterskiej

W dniach 9-11 lutego odbył się Kurs Zastępowych pt. „Przygoda Wzywa” oraz pierwszy cześć Kurs Drużynowych pt. „Osiagni Nowe Szczyty” w Domu Harcerstkim. Cele kursów były przygotowanie harcerek do roli zastępowej i drużynowej, pogłębienie wiedzy o metodzie harcerskiej i rozwinięcie zdolności przywództwa.

Podczas kursu zastepowej harcerki uczyły się jak zaplanować i przeprowadzić zbiórki w zastępach. Również miały okazję przyłożyć wszystką wiedzę i zaplanowały dwie zbiórki dla swojego zastępu i przeprowadziły je podczas kursu. Wszystkie kursantki zaliczyły sprawność Śpiewaczka a potem, w swoich indywidualnych zastępach, zdobywały sprawności które wspólnie wybrały według swoich zainteresowań.

Harcerki na kursie drużynowych rozpoczęli kurs z biwakiem gdzie nauczyły się podstawę jak prowadzić zbiórki jako przywództwa. Od najmłodszego szczeblu, skrzaty aż do najstarszego, wędrowniczki. To co nauczyły się podczas biwaku, zostanie wykorzystane w praktyce. Kursantki będą miały okazję przeżyć i przeprowadzić zbiórki na każdym poziomie.

Zdjęcie z wydarzeń

bottom of page