top of page
kph-akcjaletnia.jpg

Jak można wspierać

Dołącz do organizacje wspierające pracę z młodzieżą 

kph-labordayweekend.jpg

Koło Przyjaciół Harcerstwa (KPH)

Koło Przyjaciół Harcerstwa jest grupą wspierającą działalność Związku Harcerstwa Polskiego w Chicago i okolicach. Celem KPH jest propagowanie harcerstwa polskiego oraz udzielanie pomocy finansowej, fizycznej, i moralnej na rzecz jednostek harcerskich. Członkami organizacji są rodzice którzy mają dzieci w harcerstwie oraz sympatycy harcerstwa.

Przejdź na stronę Facebooka KPH Chicago >

Obwód Chicago

Obwód Związku Harcerstwa Polskiego w Chicago jest jednostką administracyjną i ma za główne zadanie koordynowanie pracy harcerskiej, reprezentowanie Harcerstwa i jego potrzeb wobec społeczności polonijnej i amerykańskiej, oraz zabieganie o fundusze na ogólne cele harcerskie na naszym terenie. Obwód ZHP Chicago składa się obecnie z Hufca Harcerek "Tatry", Hufca Harcerzy "Warta", krąg starszoharcerski, dwóch zastępów instruktorskich, dwóch harcerskich zespołów artystycznych, oraz dwóch Koła Przyjaciół Harcerstwa.

Przejdź na stronę internetową Obwodu Chicago >

64927324_1277800902388129_5589026725943050240_n_edited.jpg

Dołącz do naszych szeregów

aspirantki.jpg

Stopień “Aspirantka” dla dorosłych

Odpowiadając na potrzebę przygotowania do służby harcerskiej osób dorosłych, które nie były dotąd w Harcerstwie albo, które miały przerwę w służbie ale chcą włączyć się do pracy z młodzieżą, wprowadza się nowy stopień Aspirantki. Wymagania na ten stopień obejmują te same dziedziny co dotychczasowe stopnie młodzieżowe ale odzwierciedlają poziom wyrobienia osób z doświadczeniem studenckim lub zawodowym.

Dowiedz się więcej o wymaganiach na stopień aspirantki >

bottom of page