top of page

10-12 lutego 2023

Kurs Zastępowych 
„Podejmij Wyzwanie"

W dniach 10-12 lutego w Hufcu Harcerek Tatry odbył się Kurs Zastępowych pt. „Podejmij Wyzwanie” w Camp Sullivan pod Chicago. Uczestniczki kursu przyjęły nazwę 22492 im. Bł. Ks. PHM Stefana Wincentego Frelichowskiego. Celem kursu było przygotowanie harcerek do roli zastępowej, pogłębienie wiedzy o metodzie harcerskiej i rozwinięcie zdolności przywództwa.

Podczas kursu harcerki uczyły się jak zaplanować i przeprowadzić zbiórki w zastępach: pracowały nad książką pracy zastępu i również miały okazję przyłożyć wszystką wiedzę i zaplanowały dwie zbiórki dla swojego zastępu i przeprowadziły je podczas kursu. Wszystkie kursantki zaliczyły sprawność Patrona Polskiego Harcerstwa a potem, w swoich indywidualnych zastępach, zdobywały sprawności które wspólnie wybrały według swoich zainteresowań.

 

Kursantki odczuły że są najmniejszą ale najpotężniejszą częścią harcerstwa i bez nich, harcerstwo nie istnieje. Razem, tworzą coś większego tylko potrzebują podjąć wyzwania aby mogły podtrzymywać ducha harcerskiego w następnym pokoleniu.

Kurs był prowadzony przez Druhnę pwd. Paulinę Kosińską (Zastepczyni do Referentki Harcerek) i Druhnę pion. Anię Ciecierską (druyznowa druzyny Granie Gorskiej).

Zdjęcie z wydarzeń

bottom of page