top of page

Druga Zbiórka na Pomoc Ukrainy

19-go Marca odbyła się następna zbiórka donacji  w ramach pomocy Ukrainie. 2-ga zbiórka była przeznaczona dla dzieci. I tym razem jak i poprzednim odzew na nasza prosbe o pomoc była niesamowita i przeszła nasze oczekiwania. Zebraliśmy ponad 3 tysiące funtów (67 paczek) wszystkich rzeczy potrzebnych  dla dzieci jak pieluchy, wipes, kremy, środki toaletowe, ubrania pościele  i wiele innych bardzo niezbędnych rzeczy.

 

Chciałam podziękować wszystkim zuchom, harcerzom, harcerkom, wedro’s za wkład i zlaczenie wspólnych sil w organizacji tej donacji. Wielkie podziękowania dla wszystkich rodziców za pomoc, niesamowicie duże serca i donacje ktore otrzymalismy tak pieniężne jak i w postaci rzeczy potrzebnych co były na liście. Dziękuję także wszystkim za pomoc w  sortowaniu i pakowaniu wszystkiego które trwało przez 3 dni.  Takze tym ktorzy bardzo szybko odpowiedzieli na alarm i pomogli w załadowaniu tego do przesyłki.

Do naszej akcji dołączyły się też firmy Allstate, Alan Cole, Chris Englman and Robert Kula z Parkside Investments a także William Dever Elementary School z Chicago. Dziękujemy wszystkim którzy  pomogli w zorganizowaniu tych akcji. 

 

Nasze donacje beda przekazane do Caritasu w Rzeszowie i tutaj specjalne podziękowania dla firmy wysyłkowej “Europe Line” która zobowiązała się przesłać nasze donacje za darmo.

 

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe donacje i przypominamy że do końca kwietnia trwa nadal zbiórka pieniędzy na cel pomocy Ukrainie.  Każda gromada/drużyna ma na zbiorkach specjalnie do tego przeznaczony sloik z naklejka “pomoc Ukrainie”. Sprawozdanie z tej zbiorki juz za niedługo.

Dhna Asia Gadzała

Referentka Zuchów , Hufiec Tatry w Chicago

Zdjęcie z wydarzeń

bottom of page