top of page

Informacja o Zbiórkach

16 stycznia 2022

Niestety sprawa ubezpieczeniowa nie jest jeszcze wyjaśniona. Zarząd Okręgu, który stoi na czele organizacji harcerstwa w Stanach Zjednoczonych dalej niestrudzenie pracuje nad tym aby negocjować z firmami ubezpieczeniowymi odnośnie znalezienia jak najlepszego rozwiązania dla naszej organizacji. Spodziewamy więcej informacji od Zarządu w najbliższym czasie.

Dopóki to nie zostanie rozwiązane, Hufiec Harcerek Tatry i Hufiec Harcerzy Warta współpracując z Obwodem Chicago i obiema Kołami Przyjaciół Harcerstwa, proaktywnie pracują aby organizować zajęcia harcerskie.  Będziemy wykorzystywać ubezpieczenie Domu Harcerskiego i wykupywać tzw. "event insurance", które będzie nas chroniło tymczasowo. To ubezpieczenie musi być wykupywane na każde spotkanie, które będziemy organizować. Wiemy, że nie będzie to wyglądało tak jak było wcześniej ale mamy nadzieję, że będą Państwo wyrozumiali w tym ciężkim dla wszystkich czasie zmian.

Program działania będzie wyglądał następująco: 

Kiedy  

Informacja podana przez email od Hufca.

 

Godziny

Informacja podana przez email od Hufca.

Gdzie

1 - Niektóre zbiórki odbędą się w jednym centralnym miejscu związanym z uroczystością.

 

2 - Zwykłe zbiórki nie związane z uroczystością odbędą się w dwóch grupach, w dwóch lokalizacjach:

Grupa A (Zachód)

Młodzież harcerska należąca do jednostek:

  • Algonquin

  • Addison

  • Hanover Park

  • Palatine

Grupa B (Wschód)

Młodzież harcerska należąca do jednostek:

  • Niles

  • Dom Harcerski

  • Św. Ferdynand

  • Św. Rene Goupil

Obecnie komenda obu hufców finalizuje rezerwowanie tych lokalizacji. Staramy się, aby lokalizacje pozostały spójne przez cały rok. Wyślemy Państwu zaktualizowany kalendarz z informacjami o lokalizacjach w najbliższym czasie.

 

W tej chwili proponowany program działania jest najlepszym rozwiązaniem i my jako harcerki i harcerze wiemy, że będzie to działać bo kochamy tą organizację i chcemy by nie harcerstwo zginęło! Liczymy na to, że Państwo tak jak i my widzą ogromną wartość w przynależności do harcerstwa.  Mamy ogromną nadzieję, że nadal będą Państwo chcieli zapisać swoje dzieci na ten wyjątkowy, ciężki ale nie mniej radosny rok harcerski.

Czuwaj!

Alexis Wagner, hm.
Hufcowa Hufca Tatry

Kalendarz Roku

Więcej informacji o Rok Harcerski 2021-22

bottom of page